• Informácie o stravovaní

Tel.. 055/674 62 68

e-mail: jedalen@polarka.sk

Cena stravného

• výška poplatku na čiastočnú úhradu režijných nákladov -VZN KSK 13/2016 z 25.apríla 2016 0,30  €
        • denný poplatok za odobraté jedlo na nákup potravín, tretie pásmo s účinnosťou od 01.01.2023 2,10 €

SPOLU NA ÚHRADU: 2,40 €

Platba za stravné

Zákonný zástupca uhrádza náklady na stravovanie podľa VZN mesta Košice č. 103 do 5. dňa príslušného kalendárneho mesiaca na účet školskej jedálne.

Preplatky z daného mesiaca Vám budú započítané v nasledujúcom mesiaci zníženou platbou na stravnom.

ŠJ - IBAN: SK 57 8180 0000 0070 0021 4254

Variabilný symbol: 2023

Do správy pre prijímateľa uviesť meno dieťaťa.

Platby sa realizujú prevodom internet banking, trvalým príkazom, poštovou poukážkou.

Informácie o výške stravného na aktuálne obdobie dostanete e-mailom alebo informačným lístkom o platbe.

V priebehu roka môže nastať zmena stravného podľa finančných pásiem.

Odhlasovanie stravy

Strava sa odhlasuje 24 hod. vopred. V prípade neočakávanej choroby najneskôr do 8 hod ráno v ten deň. Krátkodobé odhlásenie (neprítomnosť dieťaťa v škole) sa realizuje telefonicky 055/674 62 68 alebo mailom jedalen@polarka.sk.

Prihlasovanie a odhlasovanie dieťaťa v priebehu školského roka v prípade ochorenia je povinnosťou rodiča (zákonného zástupcu).

Za neodobratú alebo neodhlásenú stravu sa finančná ani vecná náhrada neposkytuje.

Skupinové vyhlasovanie - školské výlety, účelové cvičenia, exkurzie, športové akcie sa ohlasujú 48 hodín vopred. Počas prázdnin a voľných dní sú zo stravy automaticky odhlásení všetci stravníci.

Pri ochorení COVID-19, karanténe  alebo dištančnom vyučovaní je za odhlásenie stravy zodpovedný rodič.

Prihlášku a odhlášku (pri dlhodobých zmenách) na stravovanie nájdete na stránke školy.

Jedálny lístok

Jedálny lístok sa pripravuje podľa schválených Materiálno-spotrebných noriem a receptúr revízia 2021, ktoré určujú presné suroviny a  gramáže jednotlivých jedál a sú záväzné pre všetky jedálne. Zloženie a veľkosť porcií určuje schválená norma.

Viac informácií na https:/www.minedu.sk/8009-sk/skolske-stravovanie/.

Jedálny lístok si môžete pozrieť na www.polarka.edupage.org alebo www.eskoly.sk.